вгору

Чи є підстави для відмови у реєстрації єдинника 3 групи у разі наявності заборонених видів діяльності?

Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:

  1. невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
  2. наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
  3. недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених пп. 298.1.4 ПКУ.

Про що зазначено у п. 299.6 ПКУ.

Види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (юрособам) бути платниками єдиного податку у разі їх здійснення, наведено у пп. 291.5.1 ПКУ.

Юридичні особи - платники єдиного податку, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, наявність у ЄДР або у статуті юрособи таких видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, не є підставою для відмови у реєстрації платником єдиного податку за умови, що такі види діяльності не здійснюються.

Про це зазначили податківці ДПС у Тернопільській.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.