вгору

Чи є підставою для переходу на загальну систему оподаткування здійснення юрособою-єдинником операцій з продажу цінних паперів?

Не є підставою для переходу на сплату інших податків і зборів здійснення юридичною особою-платником єдиного податку третьої групи операцій з продажу цінних паперів та корпоративних прав, якщо такі операції не здійснюються на постійній основі та не відносяться до обраного виду діяльності даного платника.

Підпунктом 291.5.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначені види діяльності, при здійсненні яких суб'єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп, це, зокрема, діяльність у сфері фінансового посередництва.

Так, відповідно до ч. третьої ст. 333 Господарського кодексу України фінансовим посередництвом є діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Цінним папером є документ установленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право, визначає взаємовідносини емітента цінного папера (особи, яка видала цінний папір) і особи, яка має права на цінний папір, та передбачає виконання зобов'язань за таким цінним папером, а також можливість передачі прав на цінний папір та прав за цінним папером іншим особам (ч. перша ст. 8 Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" від 23.02.2006 р. № 3480-IV).

Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (пп. 14.1.90 ПКУ).

Отже, умовою, за якою суб’єкт господарювання не може бути на спрощеній системі оподаткування, є обрані цим суб’єктом види діяльності, зазначені у пп. 291.5.1 ПКУ та заявлені ним при державній реєстрації, зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва.

Про це нагадали податківці ДПС у Харківській області.

Більше цікавих новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.