вгору

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки СГ з ФО на виплати, пов’язані з оплатою праці?

Готівкові розрахунки/розрахунки готівкою – платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. Таке визначення зазначено у пп. 5 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148).

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки з фізичними особами готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в розмірі до 50000 грн. уключно (пп. 2 п. 6 розд. ІІ Положення № 148).

Однак, суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Важливо! Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи/юросіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку (далі – небанківські установи), шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Варто зазначити, що обмеження, визначені п. 6 та п. 7 розд. II Положення № 148, не стосуються виплат, пов’язаних з оплатою праці (пп. 4 п. 8 розд. ІІ Положення № 148).

Дане роз’яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 109.13.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.