вгору

Чи потрібно повідомляти ДПС про прийняття працівника на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості?

Організація та проведення громадських робіт здійснюються на підставі договору про організацію і фінансування громадських робіт, який укладається між центром зайнятості та роботодавцем відповідно до рішення місцевого органу влади. 

З особами, що беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають у письмовій формі строковий трудовий договір на строк, який не може протягом року перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок працівників. 

На осіб, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Вимога про подання повідомлення про прийняття працівника на роботу до органу податкової служби поширюється на всі випадки оформлення трудових відносин, в тому числі і тимчасових. 

Отже, у разі прийняття працівника на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості потрібно повідомити Державну податкову службу. 

Про це повідомило Управління інспекційної роботи в Черкаській області ЦМУ Держпраці. 

Нагадаємо нашим користувачам, що направити до ДПС Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту (J(F)3001003) зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава).