вгору

Чи зобов’язані музеї при продажу квитків застосовувати РРО/ПРРО?

15.06.2021

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером ДПС програмні РРО (далі – ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Такі вимоги визначені ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Крім того, п. 4 ст. 9 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють продаж квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів мають право не застосовувати РРО/ПРРО.

Музей - це науково-дослідний та культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини (ст. 1 Закону України від 29 червня 1995 року № 249/95-ВР).

Отже, у разі віднесення музеїв до категорії культурно-спортивних і видовищних закладів буде поширюватись норма п. 4 ст. 9 Закону № 265 щодо незастосування РРО/ПРРО.

При цьому, такі суб’єкти господарювання не звільняються від видачі інших розрахункових документів та ведення їх обліку у порядку, встановленому відповідними відомчими нормативними документами.

Про це зазначили податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Чи потрібен РРО/ПРРО при розрахунках кредитними коштами та, що планують змінити у застосуванні РРО/ПРРО, читайте у Блозі бухгалтера в розділі РРО, а також в Telegram-каналі Cashalot в єфірі.