вгору

Дайджест цікавого функціоналу від M.E.Doc за жовтень 2022 р.

Вже вісім місяців наша країна бореться за свою свободу. Відвойовує у загарбників свої території, з кожним кроком, наближаючи нас до такої жаданої Перемоги. Кожен на своєму маленькому фронті робить все можливе, щоб підтримати наших військових, і наших підприємців, і бізнес. Останні, в свою чергу, підтримують нашу економіку.

Тож, наші розробники не лишаються осторонь і вдосконалюють функціонал програми M.E.Doc, щоб бізнес працював ефективно та безпечно.

У жовтні 2022 р. у програмі M.E.Doc були зроблені такі доробки та налаштування.

Звітність

Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ 

1. Оновлено дані розміру мінімальних (з 01.10.2022 р. - 6700,00 грн) та максимальних (з 01.10.2022 р. - 100500 грн) показників заробітної плати, які використовуються при розрахунку сплати ЄСВ, починаючи із звітів з 01.10.2022 р. для таблиць Додатка 1 (J0510107, F0510107), Додатка 2 (J0510207), Додатка 3 (J0510307). Норми починають діяти тільки для звітів з 01.10.2022 р. 

2. Налаштовано встановлення відмітки Наявність трудової книжки при оновленні даних довідника Співробітники на основі Додатка 1 пакета Об’єднана звітність ПДФО та ЄСВ за допомогою команди головного меню Файл - Оновити довідник співробітників. 

3. Для зручного заповнення звітів реалізовано позиціонування на останньому обраному працівникові у довіднику Співробітники при виборі співробітника у Додатках пакета Об’єднаної звітності ПДФО та ЄСВ:  

 • Додаток 1 (J/F0510107);
 • Додаток 2 (J0510207);  
 • Додаток 3 (J0510307);  
 • Додаток 5 (J/F0510507);  
 • Додаток 6 (J/F0510607)

4. Відкориговано імпорт Додатків пакета Об'єднана звітність ПДФО та ЄСВ у форматі DBF за умови, якщо імпортований Додаток вже присутній у пакеті. При цьому, повторний імпорт документів не виконується, у протоколі імпорту виводиться відповідне повідомлення. 

Первинні документи 

Реєстр податкових документів 

1. При отриманні з ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, які містять дані контрагентів, що відсутні у довіднику Контрагенти або адресній книзі, додано вікно повідомлення з пропозицією зберегти інформацію про цих контрагентів у відповідних довідниках. 

2. Додано можливість формування «Запиту щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних» (J/F1300107) на основі «РІШЕНЬ про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН» за допомогою команди головного меню Правка - Запит стану реєстрації ПН/Дод2 в ЄРПН. 

3. Доопрацьовано відображення статусу затверджених документів після накладання всіх підписів з налаштованого комплекту. 

Реєстр електронних документів 

1. Розширено можливості функції відправки статистичної та фінансової звітності, а також супроводжуючих документів у банк. 

2. Налаштовано встановлення відмітки у колонці реєстру Посилання контрагенту, якщо було виконано одночасну відправку документа контрагенту та відправку посилання на документ. 

3. Оновлено механізм додавання ярликів до первинних документів за допомогою вкладки Примітки та ярлики. Додано можливість додавання ярлика безпосередньо на вкладці Примітки та ярлики за допомогою кнопки Додати ярлик. 

4. Реалізовано відображення статусу Готовий до відправки для отриманих документів, які підписані всіма учасниками документообігу та очікують виконання операції Погодження або Відхилення

5. Доопрацьовано можливість відправки у банк актуальної форми документа «(ФОП) Податкова декларація про майновий стан і доходи» (F0100112). 

6. Відкориговано механізм обміну документами для візування між філією та головною установою.

7. Доопрацьовано механізм відображення документів у реєстр.

Облік акцизного податку 

Для зручності користувачів реалізовано можливість створення документа безпосередньо по виконанню команди Створити у реєстрах модуля:  

 • реєстр акцизних документів (пальне);  
 • реєстр акцизних документів (спирт етиловий);  
 • реєстр ліцензій (пальне), якщо за обраний період у реєстрі не створено жодного документа;  
 • реєстр ліцензій та місць зберігання (спирт, алкоголь, тютюн), якщо за обраний період у реєстрі не створено жодного документа. 

Назву команди Створити - Новий звіт змінено на Створити - Новий документ. 

Користувацькі налаштування комплектів підписів 

1. Реалізовано можливість окремо налаштовувати візування та підписання первинних документів за допомогою сервісу автоматичної обробки документів. Додано опції, що доступні після активації налаштування Використовувати у автоматичній обробці документів

 • використовувати підписання в автоматичній обробці документів - якщо опція встановлена, для визначених документів при автоматичній обробці застосовується користувацький комплект підписів;  
 • використовувати візування в автоматичній обробці документів - доступна після налаштування підпису з типом Візування та встановлюється за замовчуванням. Якщо опція встановлена, для визначених документів при автоматичній обробці здійснюється візування документів, відповідно до комплекту підписів Візування. 

2. При налаштуванні автоматичної обробки документів реалізовано перевірку на обов’язкове визначення відповідальної особи, що повинна виконувати візування/підписання документів. Документи, для яких у підписі не обрано підписанта, не будуть оброблятися сервісами Автоматична обробка документів та Універсальна автоматична обробка документів

Автоматична обробка документів 

1. У розділі налаштувань Обробка вхідних документів - Автоматичне погодження первинних документів реалізовано відображення за замовчуванням значення Всі у полях Контрагент та Документи

2. У разі, якщо у користувацькому підписі в розділі Первинні документи - Користувацькі налаштування комплектів підписів не визначено підписанта, у Журналі автоматичної обробки додано повідомлення «Підписант не визначений для автообробника …» 

3. Відкориговано візування та погодження отриманих первинних документів при використанні Автоматичного погодження первинних документів без зазначення контрагентів в розділі налаштувань Обробка вхідних документів. 

Адміністрування 

 1. Параметри системи - Експорт в PDF 

Відкориговано збереження первинних документів у форматі PDF, для яких отримано квитанції про погодження/відхилення контрагентом, при використанні функції Автоматичний експорт документів в PDF

 1. Параметри системи - Електронна пошта 

Реалізовано виведення повідомлення «Усі користувацькі листи, що знаходяться у поштовій скриньці, будуть очищені після виконання прийому пошти» при зміненні поштової скриньки, за умови встановленої опції Використовується виключно програмою M.E.Doc. 

Зарплата 

Довідники 

1. Додано новий довідник Мінімальна заробітна плата (довідник користувача). 

2. Оновлено довідники:  

 • мінімальна заробітна плата;  
 • максимальний ФОТ для оподаткування. 

3. Оновлено довідник Індекс споживчих цін за вересень 2022 р. - 101,9 %. 

Звіти 

Додано новий звіт Розрахункова відомість по видам оплат (вигляд 2), звіт доступний для формування у розділі Розрахункові відомості. 

 1. Налаштування 

Додано параметри для виду оплати Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, для розрахунку податків окремо, налаштування доступне у розділі Додаткові показники. 

 1. Кадрові дані 

Додано таблицю Мінімальна заробітна плата працівника до розділу Пільги. Детальну інформацію можна переглянути у довідці до програми розділ «Зарплата - Кадрові дані - Заповнення особової картки працівника - Пільги»

Облік ПДВ 

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних 

Доопрацьовано заповнення розділу ІІ. Податковий кредит при створенні Податкової декларації з ПДВ на основі Реєстру виданих та отриманих податкових накладних при використанні СКБД PostgreSQL. 

Довідники 

1. Нові довідники пільг станом на 01.10.2022 року, а саме:  

 • Довідник № 111/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
 • Довідник № 111/2 інших податкових пільг. 

2. Додано нульові ставки в довідники:

 • Коди УКТ ЗЕД пального;  
 • Підакцизні товари (новий). 

3. Оновлено довідник Бюджетний класифікатор. 

Докладніше про всі доробки та оновлення програми M.E.Doc, які відбулись протягом жовтня 2022 р., читайте у релізах оновлень 11.02.086, 11.02.087, 11.02.088.

Більше корисного контенту у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.