вгору

Декларація з екоподатку за викиди стаціонарними джерелами забруднення: особливості подання

Нагадуємо нашим читачам, що екологічний податок (далі – екоподаток)– обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. Адміністрування екоподатку регламентується розд.VIII Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (абз. 1 п. 49.2 ПКУ).

Згідно з пп. 250.2.1 ПКУ платники екоподатку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів (далі – к.дн.), що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до ДПС та сплачують податок протягом 10 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів.

Водночас пп. 250.10.3 ПКУ передбачено, якщо платник податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина – суб’єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування та розміщення відходів, до контролюючого органу, в якому таке підприємство, установа, організація або фізособа-підприємець перебуває на обліку, подаються протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, копії відповідних податкових декларацій (п. 250.8 ПКУ).

Отже, якщо суб’єкт господарювання перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом в одному районі, а єдине джерело забруднення або спеціально відведене місце для розміщення відходів розташоване в іншому районі такого міста, то такий суб’єкт господарювання може самостійно обрати контролюючий орган, до якого ним буде подаватися податкова декларація з екологічного податку (далі – декларація) за викиди стаціонарним джерелом забруднення або розміщення відходів:

  • або за місцем розміщення стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного місця для розміщення відходів;
  • або за місцем свого перебування на податковому обліку.

 При цьому, якщо декларація подається за місцем розміщення стаціонарного джерела забруднення, то таким платником має бути подана копія Декларації до контролюючого органу за його місцем перебування на податковому обліку.

Про це інформує ГУ ДПС у Тернопільській області.

Нагадаємо, що ДПС листом від 11.01.2020 № 442/7/99-00-04-04-01-07 надала рекомендації щодо справляння у 2020 році екологічного податку.

До відома наших користувачів! Ідентифікатор декларації екоподатку – J(F)0302004 (додаток 1 Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення J(F)0320104).

Читайте також матеріал Екоподаток у 2020 році: шпаргалка для бухгалтера у Блозі бухгалтера, Інформері М.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.