вгору

До уваги юросіб – платників податку на нерухомість: про розмір мінзарплати під час декларування

Податківці повідомили про одну з поширених помилок, яку допускають платники податків під час складання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), а саме: невірне застосування розміру мінімальної заробітної плати під час декларування «нового» об’єкта нерухомого майна. 

Наслідком такої помилки є завищення податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки в Україні зберігається тенденція зі збільшення розміру мінімальної заробітної плати протягом календарного року. 

Зверніть увагу, що Декларація заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації та додатків до неї, що затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. №408 (у редакції наказу Мінфіну від 10.11.2022 року № 371). 

Так, у колонці 15 додатків І та ІІ Декларації зазначається розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом про Державний бюджет України на 01 січня звітного (податкового) року. 

Наприклад, юридична особа набула права власності на об’єкт нерухомого майна у листопаді 2022 року та не пізніше 20 грудня 2022 року зобов’язана задекларувати такий об’єкт. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2022 року встановлено у розмірі 6500 грн та з 1 жовтня 2022 було його змінено на 6700 грн. Під час декларування такого об’єкта юридична особа повинна застосувати мінімальну заробітну плату у розмірі 6500 гривень (рис.1). 

нерухоме майно, декларація

Рис. 1 

Отже, у разі набуття права на об’єкт нерухомого майна протягом календарного року або ж декларування таких об’єктів за попередні звітні роки, розмір мінімальної заробітної плати зазначається в Декларації виключно у розмірі, який встановлено на 01 січня звітного (податкового) року, а не на момент складання (подання) Декларації платником податків. 

Про це повідомила Пресслужба ДПС України. 

Нагадаємо нашим користувачам, що з 01.01.2023 р. застосовуватиметься нова форма Декларації. У програмі M.E.Doc є завжди актуальні форми звітності, зокрема:  

  • J0302106 Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.