вгору

Додаткові доплати до зарплати у зв’язку з коронавірусом: затверджено перелік посад

Додаткові, до встановлених законодавством, доплати до зарплати працівникам сфери соцзахисту населення, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома), визначено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. №  540-ІХ.

Крім того, постановою КМУ від 29.04.2020 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» (далі – Постанова № 375) встановлено доплату працівникам надавачів соцпослуг державного/комунального сектору, які безпосередньо їх надають за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у граничному розмірі до 100% зарплати.

На виконання п. 4 Постанови № 375 наказом Мінсоцполітики від 22.05.2020 р. № 321 затверджено відповідний перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору.

Отже, тепер доплату у розмірі до 100% заробітної плати зможуть отримати:

  • Педагог соціальний / фахівець із соціальної роботи;
  • Фахівець із соціальної допомоги вдома;
  • Соціальний працівник;
  • Соціальний робітник;
  • Фахівець з фізичної реабілітації;
  • Практичний психолог / психолог.

 Персональний перелік працівників, яким встановлюється відповідна доплата, визначається керівником закладу, установи сфери соцзахисту. Доплата здійснюється за рахунок та в межах видатків місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.

Нагадуємо, що до цього часу у роботодавця також була можливість надавати фінансову підтримку працівникам соцсфери. Так, згідно з спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» працівникам можуть встановлюватися граничні надбавки у розмірі 50%  посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі. Крім того, працівникам можна встановлювати доплати у розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки) за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

Про це повідомило Мінсоцполітики.

Як облікувати доплату медикам у розмірі 3 окладів – читайте у  Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.