вгору

Фінмоніторинг: нові правила обміну інформацією

Наказом Мінфіну «Про внесення зміни до пункту 4 наказу Міністерства фінансів України від 04 червня 2021 року № 322» від 07.04.2022 р. № 113 перенесено з 01 травня 2022 року на перший понеділок четвертого місяця після припинення чи скасування воєнного стану термін набрання чинності наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 322 (далі - Наказ № 322). Про це повідомила Держслужба фінмоніторингу.

Зазначимо, що Наказом № 322 затверджені, зокрема, Порядок створення особистого кабінету суб’єкта первинного фінансового моніторингу, доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу та Порядок інформаційної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Держслужби фінмоніторингу України, в т. ч. нові формати та категорії інформаційного обміну.

У зв’язку з цим, впровадження Інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет системи фінансового моніторингу» для інформаційного обміну та подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу інформації відповідно до Наказу № 322 буде здійснено одночасно з набранням чинності цим Наказом.

Повідомляємо, що до набуття чинності нормативно-правової бази щодо забезпечення роботи е-кабінету системи фінансового моніторингу та надання суб’єктам доступу до особистих кабінетів, суб’єкти зобов’язані надавати до Держфінмоніторингу інформацію в електронному або паперовому вигляді відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.

Зокрема, Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, затвердженої наказом Мінфіну від 29.01.2016 р. № 24, та Порядку електронної взаємодії суб’єктів первинного фінансового моніторингу та Держфінмоніторингу України, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2015 р. № 1085.

Про звітність за МСФЗ під час воєнного стану читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.