вгору

Фінустанови не штрафуватимуть за несвоєчасне подання фінзвітності у форматі XBRL: проєкт постанови НБУ

Нацбанк пропонує продовжити термін для складання та подання фінансової звітності фінустановам, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі. Про це зазначено на сайті НБУ.

Для цього Нацбанк розробив та пропонує для обговорення з ринком відповідний проєкт Постанови.

Регулятор зазначає, що упродовж січня-червня 2021 року тривав процес запровадження та налаштування системи фінансової звітності. Тому упродовж цього періоду фінансові установи не мали змоги подавати фінансову звітність до системи. Крім того, надавачі фінпослуг ще продовжують реєструвати свої корпоративні профілі в системі, а це є обов'язковою умовою для початку подання фінансової звітності.

Отже, Нацбанк вирішив надати додатковий час для складання та подання фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за 2021 рік (І квартал, І півріччя, 9 місяців), які складені на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ у форматі XBRL до системи фінансової звітності.

Водночас надавачі фінансових послуг мають дотримуватися встановлених строків подання до Національного банку:

  • даних фінансової звітності у форматі XML відповідно до Реєстру показників, який розміщений на вебсайті НБУ;
  • фінансової звітності в іншому форматі, ніж XBRL, якщо таке подання передбачено діючими нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг та прийнятими на їх заміну актами НБУ.

Враховуючи зазначене, регулятор упродовж 2021 року не застосовуватиме до надавачів фінансових послуг заходи впливу за порушення строків подання такої фінансової звітності.

! Відповідна звітність має бути подана до 31 грудня 2021 року.

Звертаємо увагу! 10 червня 2021 року НКЦПФР поінформувала суб'єктів звітування про технічну готовність системи фінансової звітності до використання та початок подання фінзвітності. Аналогічне повідомлення також було розміщено на офіційному вебсайті НБУ.

Крім того, подання фінзвітності у форматі XBRL до системи фінансової звітності можливе лише після реєстрації установи. Процедура реєстрації в системі вважається завершеною після затвердження регулятором Корпоративного профілю. Без затвердженого Корпоративного профілю неможливо подати звітність до системи фінансової звітності.

Нагадаємо користувачам M.E.Doc, що в програмі реалізовано модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат XBRL). Даний модуль призначений для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами. Крім того, модуль надає можливість формувати фінансову звітність за МСФЗ на основі таксономії разом із звітом аудитора в єдиному електронному форматі.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.