вгору

Форму звіту про контрольовані операції планують змінити

Мінфін 03.12.2020 року оприлюднив проєкт власного наказу «Про внесення змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».

Проєкт наказу розроблений з метою приведення у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 року № 466-IX (далі – Закон № 466) та відповідно до пп. 39.4.2.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, проєктом наказу пропонується внести зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції. Зокрема, проєкт наказу враховує зміни та доповнення, внесені Законом № 466 до ПКУ щодо:

  • визначення терміну «пов’язані особи» (для цілей трансфертного ціноутворення), яким, зокрема, збільшено поріг пов`язаності з 20 до 25 відсотків та запроваджено нову категорію пов`язаних осіб – «утворення без статусу юридичної особи»;
  • особливостей застосування методів трансфертного ціноутворення для контрольованих операцій з сировинними товарами та використання переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін для таких товарів;
  • зазначення платниками податків використаних джерел інформації з метою забезпечення виконання вимог щодо обґрунтування в документації з трансфертного ціноутворення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки»;
  • використання під час здійснення перевірок з питань дотримання принципу «витягнутої руки» тих самих джерел інформації, що їх використовував платник податків.

У разі прийняття цей наказ набере чинності з дня його оприлюднення.

Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.