вгору

Хто може бути включений до плану-графіка перевірок на 2024 рік?

Нагадаємо, що з 08.12.2023 р. відновлено право на проведення перевірок ДПС. Це передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» від 09.11.2023 р. № 3453-ІХ. 

Критерії для включення до плану перевірок вказані в п. 69.35-2 підрозд. 10 розд. ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України, в т. ч.: 

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; 
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес); 
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги. 

Серед критеріїв для включення до плану перевірок з’явились нові критерії, а саме можливе включення платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв: 

  • рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;  

Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку. 

  • рівень сплати ПДВ на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі 

Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі. 

  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у два рази. 

Розрахунок критеріїв ризику несплати податків здійснюється за даними податкової звітності платників податків.  

Критерії ризику «рівень сплати податку на прибуток/ПДВ нижче на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю» розраховано згідно з показниками податкових декларацій з податку на прибуток за 2021 рік з урахуванням уточнюючих розрахунків, як відхилення між рівнем сплати податку на прибуток/ПДВ суб’єкта господарювання та рівнем сплати податку на прибуток/ПДВ суб’єктів господарювання по всій країні, які декларують таку ж галузь як суб’єкт господарювання. Галузь суб’єкта господарювання - галузь, яка вказана як основний вид діяльності в реєстраційних даних суб’єкта господарювання. 

Рівень сплати податку на прибуток/ПДВ по відповідній галузі розраховується, як частка сумарного податку на прибуток/ПДВ суб’єктів господарювання, які декларують вищевказану галузь, в сумарному доході від будь-якої діяльності, визначеному за правилами бухгалтерського обліку. 

В вихідній формі відображається різниця між рівнями сплати податку, якщо вона становить 50% та більше відсотків від середнього рівня сплати за галуззю, у відсотках. 

Зверніть увагу! При формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік враховуються показники позитивної динаміки: 

  • рівнів сплати податку на прибуток та ПДВ по відповідній галузі за дев'ять місяців 2023 року.  

Після настання граничних строків для подання річної звітності враховуються показники за 2023 рік. У разі якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, враховуються показники за попередній рік. 

Про це повідомили податківці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.  

Про план-графік податкових перевірок на 2024 рік від ДПСУ, про оновлений план-графік документальних перевірок на 2024 рік станом на 29.02.2024 р.  читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.