вгору

Хто несе відповідальність за сплату ПДФО у разі застосування ПСП без заяви працівника?

Податкова соціальна пільга (далі - ПСП) застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Це визначено пп. 169.2.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. 

Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги (пп. 169.2.2 ПКУ).

Однак ПСП до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у пп. 169.2.2 ПКУ, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги (пп. 169.2.3 ПКУ).

Перелік підтвердних документів та порядок їх подання затверджено постановою КМУ «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги» від 29.12.2010 р. № 1227.

https://lh4.googleusercontent.com/ts_DanvnCcWYKfZcwf1jKx1sKx6sBziAEFpwuuCUXIS2rbu8WaRu775xenvgpgZXFzBXr82z3LfFNwslh0SQ0PyeBGcR107aAgDwXf7Be7wAwMSe9d0prrQEmebYsaHq84tWnPux-W5QeXjWyE_12Yc У випадку, якщо платник має право на застосування пільги за кількома підставами, то в заяві необхідно вказати, яким видом пільги платник хоче скористатись та додати відповідні підтвердні документи (п. 169.3 ПКУ).

Якщо ж державний службовець має право на підвищений розмір ПСП, то він повинен подати заяву, в якій зазначається якою саме пільгою він бажає користуватися, та додати до заяви підтвердні документи.

Відповідно до п. 171.1 ПКУ особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Таким чином, відповідальним за сплату ПДФО є працедавець, який застосував ПСП без отримання від працівника заяви про її застосування.

Про це зазначили подаківці ДПС у Запорізькій області.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.