вгору

Як у табелі обліку робочого часу відобразити хворобу за двома посадами працівника?

Держпраці у Рівненській області роз’яснила, як правильно зробити запис у табелі обліку робочого часу, якщо працівник, який захворів, має за основною посадою – 1 одиницю, сумісною посадою – 0,2 одиниці (хвороба за 2 посадами)?

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві (так звані внутрішнє та зовнішнє сумісництво відповідно).

Робота за сумісництвом та обмеження щодо сумісництва врегульовані постановою КМУ від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» введено в дію форму табелю обліку використання робочого часу (форма № П-5) та умовні позначення до нього.

До відома! Табель обліку використання робочого часу є документом, за допомогою якого здійснюють контроль за дотриманням працівниками встановленого робочого часу та на підставі якого здійснюється нарахування заробітної плати.

Кожного працівника включають до табелю, як правило, один раз. Винятком є внутрішні сумісники. Особи, які суміщають на підприємстві, в установі, організації, зазначаються двічі з метою відображення робочого часу за основною посадою та за сумісництвом.

 Тому, у разі внутрішнього сумісництва, табель обліку використання робочого часу ведеться за двома посадами.

Зазвичай, у випадках хвороби працівника у табелі обліку робочого часу проставляється позначка «ТН» та числовий код «26».

Таким чином, у табелі обліку використання робочого часу необхідно відмітити тимчасову непрацездатність працівника як за посадою «оператор поштового зв’язку», так і за посадою «прибиральник», за допомогою текстового коду «ТН».

Також фахівці Держпраці відмітили, що дане роз’яснення не містить норм права, а носить рекомендаційний характер.

Про роботу за сумісництвом та суміщення професій та про те, як відображати у звіті з ЄСВ роботу за внутрішнім сумісництвом, читайте у Блозі бухгалтера та Інформері програми М.E.Doc. Також приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу.