вгору

Які коди бюджетної класифікації застосовуються при сплаті штрафних санкцій з податків?

Зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється згідно з Бюджетним кодексом України (далі - БКУ). Ці вимоги визначені п. 9.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до БКУ (п. 10.5 ПКУ).

Контролюючі органи мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПКУ та іншими законами України (пп. 20.1.19 ПКУ).

Суми пені зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки (п. 131.3 ПКУ).

У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності (абз. перший п. 58.2 ПКУ).

Пунктом 2 розд. ІІ Порядку надсилання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204, наведено перелік форм, за якими структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення.

Зверніть увагу! Встановлені форми податкових повідомлень-рішень містять інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які платник податків здійснює сплату сум штрафних (фінансових) санкцій та/або пені.

Отже, суми штрафних (фінансових) санкцій та пені сплачуються за кодами бюджетної класифікації, які зазначаються у відповідному податковому повідомленні-рішенні, за якими здійснюється зарахування відповідних податків та зборів.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.