вгору
31.07.2018
Порядок подання податкової декларації до контролюючого органу визначено ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Відповідно до п. 49.3 ПКУ податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:
Водночас, п. 49.4 ПКУ встановлено, що платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Зверніть увагу! Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку (п. 49.4 ПКУ).
Критерії розподілу підприємств на великі, середні та малі визначені частиною другою ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996):
Новоутворені підприємства під час визначення відповідності критеріям застосовують показники на дату складання річної фінансової звітності.
Якщо підприємство однієї з наведених категорій за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, воно відноситься до відповідної категорії підприємств.
Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів Національного банку, що встановлювалися для євро протягом відповідного року.
Дане роз’яснення було наведене у Інформаційно –довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 135.02).
До відома! Через програму M.E.Doc можна подавати електронну звітність до всіх контролюючих органів, а також реєструвати податкові накладні і розрахунки коригування.
Отже, великі та середні підприємства зобов’язані подавати податкову звітність у електронній формі, водночас податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі всіма підприємствами – платниками ПДВ.