вгору

Юрособа або ФОП не можуть сплатити грошове зобов’язання з ЄСВ за інших осіб

Платник єдиного внеску зобов’язаний  своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ. Це визначено п. 1 ч.  другої ст. 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 р. № 2464 (далі - Закон № 2464).

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464 (ч. друга ст. 25 Закону № 2464).

У випадках повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які несуть зобов’язання із сплати ЄСВ, сума недоїмки підлягає списанню (ч. сьома ст. 25 Закону № 2464).

У разі ліквідації юрособи - платника ЄСВ або втрати платником з інших причин статусу платника ЄСВ сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. Відповідальними за погашення недоїмки (ч. восьмою ст. 25 Закону № 2464) є:

  • ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи -платника ЄСВ, що ліквідується;
  • юрособа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника ЄСВ, що ліквідується.

У разі недостатності у платника ЄСВ коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є:

  • засновники або учасники юрособи - платника ЄСВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
  • юрособа - щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу - платника ЄСВ, що ліквідується;
  • правонаступники юрособи - платника ЄСВ, що ліквідується.

У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника ЄСВ зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки.

Важливо! Передача платниками ЄСВ своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства (ч. дев’ята ст. 25 Закону № 2464).

Отже, юридична особа, фізична особа - підприємець (крім е-резидентів) або фізособа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства.

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.