вгору

Юрособа користується пільгою з плати за землю і надає в оренду окрему споруду: що з податком?

Нагадуємо, що згідно з п. 284.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин). Це передбачено п. 287.7 ПКУ.

Отже, юрособи, які користуються пільгами з земельного податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Про те, що зі сплатою земельного податку, якщо юрособа-єдинник – власник земельної ділянки тимчасово припинив господарську діяльність, читайте  у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.