вгору
24.02.2025
Українські юридичні особи, що мають контрольовані іноземні компанії (КІК), зобов’язані подати відповідний Звіт до податкового органу до 3 березня 2025 року включно. Фізичні особи, що мають КІК, звітують до 1 травня 2025 року.
Хто має подавати Звіт про КІК?
Контролюючими особами КІК можуть бути юридичні та фізичні особи-резиденти України, які:
Юридичні особи подають Звіт разом з декларацією про податок на прибуток підприємств.
До Звіту додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний рік.
У Звіті про КІК зазначаються:
Довідково
Правове регулювання діяльності резидентів України, які контролюють КІК, здійснюється відповідно до ст. 39-2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Неподання, несвоєчасне подання Звіту, внесення недостовірної інформації може призвести до суттєвих фінансових наслідків (ст. 120.7 ПКУ).
Мінфін наказом від 25.08.2022 № 254 затвердив:
Про це інформує ДПС.
Щодо тимчасового звільнення від відповідальності
Відповідно до п. 72 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ за порушення, вчинені у період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні, по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано:
Нагадуємо, що в М.E.Doc наявні форми Звіту про КІК з ідентифікаторами: J/F0108601 – за скороченою формою та J/F0108701 – повною формою.
Також читайте на цю тему матеріали Звіт про КІК: як подати завірені копії фінзвітності? та ТОП - 10 помилок, які допускаються при заповненні Звіту про КІК.