вгору

Звіт про КІК: як подати завірені копії фінзвітності?

Відповідно до пп. 39-2.5.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт про КІК) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV (далі – Закон № 851) та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII (далі – Закон № 2155).         

До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінзвітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінзвітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток, такі копії фінзвітності КІК подаються разом із річною декларацією про майновий стан і доходи або податковою декларацією з податку на прибуток за наступний звітний (податковий) період.  

Норма пп. 39-2.5.2 ПКУ зумовлює необхідність урахування платниками податків стандартів оформлення документів, визначених національним стандартом як нормативним документом відповідно до ст. ст. 1, 23 Закону України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 р. № 1315-VII

Порядок засвідчення копій документів визначений п. 5.26 Національного стандарту України Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» ДСТУ 4163:2020, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 01.07.2020 р. № 144, який набрав чинності 01.09.2021 р. 

Пунктом 5.26 Національного стандарту «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163:2020) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юрособи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій».         

Водночас, Законом № 851 визначено, що електронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа, без яких він не може бути підставою для його обліку і не матиме юридичної сили. 

Одним із таких реквізитів є e-підпис, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача e-документа іншими суб’єктами електронного документообігу (далі – ЕДО). Накладання е-підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону № 2155, завершує порядок створення електронного документа. 

Отже, контролююча особа зобов’язана подати до ДПС копії фінзвітності КІК, завірені відповідно до вимог п. 5.26 Національного стандарту «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163:2020) разом зі Звітом засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо ЕДО та кваліфікованого електронного підпису. Такий документ матиме юридичну силу, вважатиметься належним чином завіреним, оскільки особа, яка накладає електронний підпис, засвідчує достовірність інформації, що міститься в е-документі, зокрема, у фінансовій звітності КІК. 

Про це інформує ГУ ДПС в Івано-Франківській області. 

Про те, яка обов’язкова інформація зазначається у Звіті про КІК та щодо подання додатку КІК у 2024 році, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.