вгору

На землі юрособи-єдинника будівництво: що з земельним податком?

Платниками земельного податку є: 

  • власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); 
  • землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування. 

Це визначено ст. cт. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

До відома! Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються гл. 1 розд. XIV ПКУ (п. 269.2 ПКУ). 

Зокрема, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку 1–3 груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) (пп. 4 п. 297.1 ПКУ). 

Господарська діяльність – діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорам (пп. 14.1.36 ПКУ). 

Тобто, у разі здійснення будівництва (в т. ч. виробничих об’єктів), юрособа не використовує у господарській діяльності свої земельні ділянки. Відповідно, не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку. 

Отже, юрособа – єдинник 3 групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво (у т. ч. виробничих об’єктів), сплачує земельний податок на загальних підставах. 

Про це інформує ГУ ДПС в Одеській області.