вгору

НБУ планує спростити ведення касових операцій

Нацбанк планує спростити ведення касових операцій у національній валюті, що пов’язано зі змінами в українському законодавстві. Про це йдеться на сайті НБУ.

Регулятор розробив та пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі – Проєкт постанови). Це зумовлено тим, що Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців” полегшив облік доходів роботи фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Такі ФОП вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи. Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи-підприємці для обліку готівки, НБУ має намір привести його у відповідність до вимог цього закону.

Проєкт постанови повинен урегулювати питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом”.

Аналіз регуляторного впливу цього Проєкту постанови та порівняльна таблиця.

Також читайте про те, що НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6% у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

НБУ, касові операції