вгору

Незабаром об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ може стати помісячною: Уряд схвалив законопроєкт

Як ми вже повідомляли, ПФУ ще в травні 2021 р. оприлюднював доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».

Нагадаємо, законопроєктом передбачено зміну податкового періоду (з квартального на місячний) для подання платниками податків, у т. ч. податковими агентами, платниками ЄСВ, контролюючим органам податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Наразі цей законопроєкт схвалено Урядом.

Довідково

З 01.01.2021 р. відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платників ЄСВ запроваджено подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з ПДФО, яка відповідно до вимог Податкового кодексу України подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. До 2021 року звітним періодом для платників єдиного внеску був календарний місяць.

Разом з тим, практика реалізації у поточному році зазначених змін показала, що встановлення квартального звітного періоду спричиняє відтермінування надходження до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації, що використовується для призначення пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням.

Законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді за № 6120 від 30.09.2021 р.

Планується, що у разі прийняття, цей Закон набере чинності з 01.01.2022 р.