вгору

Нові правила складання та подання звітності учасниками небанківських фінпослуг

НБУ пропонує для обговорення проєкт постанови «Про затвердження Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до НБУ». Про це зазначено на сайті регулятора.

Мета правил - визначити загальні вимоги до складання та подання даних звітності учасниками ринку небанківських фінпослуг в єдиному нормативно-правовому акті.

Так, правила складання та подання звітності визначають:

  • учасників ринку небанківських фінансових послуг, які надсилають дані звітності. Зокрема, правила поширюватимуться на страховиків, страхових та перестрахових брокерів, кредитні спілки, ломбарди, інші фінустанови, а також на юросіб, які мають право надавати фінансові послуги;
  • форму подання даних звітності;
  • вимоги до порядку формування показників звітності;
  • перелік, формат, періодичність та строки подання звітних файлів;
  • перелік, формат та строки подання електронних документів до Національного банку;
  • порядок накладання кваліфікованого електронного підпису на дані звітності.

Зверніть увагу! Після затвердження нових правил складання та подання звітності втратять чинність відповідні розпорядження попереднього регулятора.

Нові правила також передбачають практику збору даних за допомогою налаштованих автоматизованих систем, якою користується НБУ. Це дозволить Нацбанку ефективно виконувати свої функції регулювання та нагляду за учасниками ринку небанківських фінпослуг, а також складати грошово-кредитну, фінансову статистику, статистику зовнішнього сектору.

Зауваження та пропозиції до проєкту Правил складання та подання звітності можна подати до 05.03.2021 р. на електронну адресу: pravila.zvitnist@bank.gov.ua

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.