вгору

Оновлений Порядок обліку платників ЄСВ запрацює з 08.10.2021 р.

Наказом Мінфіну були внесені зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок обліку платників ЄСВ) та Положення про реєстр страхувальників.

Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» від 28.08.2021 р. № 485 опубліковано в "Офіційному віснику" від 28.09.2021 р. № 75, та який набирає з 8 жовтня 2021 року.

Таким чином, Порядок про облік платників ЄСВ та Положення про реєстр страхувальників приведені у відповідність до Законів України №2464-VI від 08.07.2010 р. та №466-IX від 16.01.2020 р.

Які норми уточнено?

У Порядку обліку платників ЄСВ внесені уточнення щодо організації обліку платників ЄСВ у контролюючих органах.

У Положенні про реєстр страхувальників уточнено перелік відомостей, необхідних для обліку платників ЄСВ, їх зобов'язань та сплати ЄСВ, зокрема:

  • податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику (за період до 1 січня 2016 року).

На офіційному вебпорталі ДПСУ щоденно оприлюднює дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску.

Про це повідомили податківці Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.