вгору

Оподаткування ПДВ деяких операцій на період дії карантину - роз’яснення від Мінфіну

Мінфін наказом від 01.03.2021 р. № 129 затвердив Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню на території України. Про це зазначено на сайті Мінфіну.

Суть питання

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабміну від 15.07.2020 р. № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» (далі – постанова № 611).

Зокрема, п. 1 постанови № 611 визначено, що на період дії карантину, орендна плата за користування нерухомим державним майном за переліками, що визначені даною постановою, становить:

  • 50% суми нарахованої орендної плати;
  • 25% суми нарахованої орендної плати;
  • звільняються від орендної плати.

Крім того, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.