вгору

Опубліковано Порядок взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток

04.02.2022 року набрав чинності наказ Мінфіну від 13.12.2021 р. № 663 «Про затвердження Порядку взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України» (опубліковано 04.02.2022 року у Офіційному віснику України № 10).

Цей Порядок розроблений відповідно до пп. 133.1.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з метою реалізації права іноземної компанії для отримання статусу податкового резидента України.

Дія цього Порядку поширюється на юридичних осіб, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України.

Нагадаємо, що іноземна компанія до початку діяльності (здійснення ефективного управління) на території України зобов’язана стати на облік у контролюючому органі за знаходженням місця проведення в Україні зборів виконавчого органу іноземної компанії, які здійснюються регулярніше в Україні, ніж у будь-якій іншій країні.

Відповідно до Порядку, наявність в Україні місця ефективного управління іноземної компанії є підставою для отримання іноземною компанією статусу податкового резидента України як платника податку на прибуток підприємств.

Так, іноземна компанія має право самостійно визнати себе податковим резидентом України на підставі подання до контролюючого органу заяви іноземної компанії про взяття на облік як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України за формою № 1-ІК (далі – заява за формою № 1-ІК) з ознакою «Отримання статусу податкового резидента України», у якій зазначається інформація про об’єкт (об’єкти) ефективного управління в Україні такої іноземної компанії.

На підставі поданої іноземною компанією заяви за формою № 1-ІК про отримання статусу податкового резидента України контролюючий орган вносить відповідні дані до Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб із зазначенням підстави та дати подання заяви.

У Реєстрі платників податків – нерезидентів встановлюється ознака «Отримано статус податкового резидента України» та зазначається дата, з якої іноземна компанія визнається податковим резидентом України, з урахуванням дати подання відповідної заяви:

  • якщо заява подається в період з 01 січня до 30 листопада календарного року включно – іноземна компанія визнається податковим резидентом України починаючи з 01 січня календарного року, у якому подано відповідну заяву;
  • якщо заяву буде подано в період з 01 до 31 грудня календарного року включно – іноземна компанія визнається податковим резидентом України починаючи з 01 січня року, наступного за роком, у якому була подана заява.

Зазначимо, що заява подається в паперовій або електронній формі, однак на сьогодні електронна форма заяви поки не розроблена ДПС.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.