вгору

Особливості роботи ПРРО: відповідають податківці

30.11.2020

Нагадаємо нашим читачам, що з 01.08.2020 року на рівні з класичними касовими апаратами можна застосовувати програмні РРО. У зв’язку з такими новаціями у суб’єктів господарювання виникають багато запитань.

На актуальні запитання щодо норм застосування програмних РРО відповіли податківці ДПС у Запорізькій області.

1. Що означають фіскальні функції програмного РРО?

Фіскальними функціями програмного РРО (далі – ПРРО) є його здатність забезпечувати одноразове занесення для довгострокового зберігання на фіскальному сервері ДПС та багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації:

  • про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі,
  • або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

2. Яка інформація вноситься до Реєстру ПРРО?

ПРРО мають бути зареєстрованими сервером контролюючого органу (ДПС) у відповідному реєстрі.

До Реєстру ПРРО вносяться програмні реєстратори в момент присвоєння їм фіскального номера фіскальним сервером ДПС.

Також до Реєстру вносяться відомості:

  • про суб’єкта господарювання та його господарські одиниці, де застосовуються такі реєстратори,
  • дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими РРО.

3. Як бути з ПРРО на період поламки?

На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

Про термін, у який необхідно повідомити ДПС у разі несправності, читайте тут.

4. Як використовувати ПРРО на період відсутності інтернету?

На період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Такий режим може тривати не більше 36 годин. У цей період створюються електронні розрахункові документи, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС.

Вони можуть використовуватись не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Протягом 1 години після відновлення зв’язку, слід повідомити ДПС засобами телекомунікацій про час і дату початку та завершення проведення розрахункових операцій у цей період.

Також протягом 1 години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером ДПС здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера ДПС.

Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Про офлайн-режим роботи ПРРО читайте у матеріалі.

Команда M.E.Doc пропонує сучасну альтернативу використання класичному РРО – програмні продукти Cashalot та СОТА Каса, легкі та зручні у використанні. Все без зайвого клопоту у Вашому гаджеті.

Багато корисного про застосування ПРРО, відповіді на питання, заповнення заяви про використання ПРРО та інше Ви знайдете у Блозі бухгалтера у розділі РРО, а також в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.