вгору

Особливості заповнення Повідомлення про прийняття на роботу та повідомлення про звільнення домашнього працівника в М.E.Doc

Як ми вже повідомляли, постановою КМУ від 23.08.2024 р. № 967 ”Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413” змінено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу. Зміни стоcуються працевлаштування домашніх працівників фізичними особами.  

Замість одного додатка до постанови № 413 затверджено два додатки:  

  • додаток 1 – Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту;  
  • додаток 2 Повідомлення про припинення трудового договору з домашнім працівником.  

Повідомлення про прийняття  

У формі повідомлення (ідентифікатор J/F3001004) з’явилась можливість у графі 5 “Категорія особи**” вручну внести категорію 5 – домашні працівники. Інші рядки повідомлення підкориговано для можливості їх заповнення фізособою, яка працевлаштовує домашнього працівника.  

Звертаємо увагу, що графа 9 “Номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу***” не заповнюється, зокрема, у разі укладення трудового договору з домашнім працівником. Також не заповнюється графа 14 “Головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку)****”.  

Наведемо зразок заповнення в M.E.Doc Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту (рис.1) при працевлаштуванні домашнього працівника:  

 

Рис. 1  

Нагадуємо, що за домашнього працівника повідомлення подається фізособою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником за її податковою адресою (місцем проживання) до початку роботи працівника засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису.  

Повідомлення про припинення трудового договору з домашнім працівником  

Це нова форма повідомлення, яку подають виключно фізособи при розірванні трудового договору з домашнім працівникомF3001101. Наведемо зразок заповнення Повідомлення про припинення трудового договору з домашнім працівником  в M.E.Doc (рис. 2).  

Звертаємо увагу, що графу 8 цього Повідомлення зручно заповнити з довідника “Причини звільнення”.   

Рис. 2  

Фізособа, яка звільнила домашнього працівника, повинна подати в електронній формі повідомлення про припинення з ним трудового договору до тероргану ДПС за місцем її податкової адреси (місцем проживання) протягом 3 днів з дня його звільнення.  

До відома! Якщо відсутня технічна можливість подання повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником в електронній формі, повідомлення подаються у паперовій формі згідно з додатками 1 і 2 разом з копією в електронній формі.