вгору

Отримання працівником нецільової благодійної допомоги: що з ЄСВ?

Відповідно до п. 1 ч. першої ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464) базою нарахування ЄСВ для платників, які згідно з п. 1 ч. першої ст. 4 Закону № 2464 є роботодавцями, визначено суму нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової зарплати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5 (далі – Інструкція № 5). 

Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою, що не належить до фонду оплати праці», то вона не є базою нарахування ЄСВ. 

Про це інформує ГУ ДПС у Житомирській області.

Про те, чи оподатковується ПДФО та ВЗ разова нецільова матеріальна допомога, читайте в Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.