вгору

Переведення працівника на іншу роботу під час ВС

Нагадаємо, що ст. 3 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ, визначено, що у період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.  

Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці у Запорізькій області відповіли на питання щодо переведення працівника на іншу роботу без його згоди під час воєнного стану.

У мирний час працівник мав дати свою згоду на тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором. А як бути зараз, у період дії воєнного стану?

Отже, переведення працівника на іншу роботу здійснюється за таких умов:

  • така робота не протипоказана працівнику за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших загроз життю чи нормальним життєвим умовам людей;
  • працівник не може бути переведений на роботу до іншої місцевості, де тривають активні бойові дії;
  • оплата за виконану роботу не може бути нижчою від середньої заробітної плати за попередньою роботою.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.