вгору

Перевірки з дотримання законодавства про працю протягом воєнного стану

У період дії воєнного стану Держпраці України та її територіальні органи можуть здійснювати заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються у порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Про це повідомило Східне міжрегіональне управління Держпраці.

Крім того, ДПС та Держпраці об’єднуються з іншими органами для активізації роботи, спрямованої на подолання явища незадекларованої праці.

Про те, що змінилося у трудових відносинах під час воєнного стану, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та нашому Telegram-каналі.