вгору

Платник втратив звітність: чи можна отримати копію?

Конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Ці норми визначені ст. 7 Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон). 

Розпорядники інформації, визначені ч. першою ст. 13 Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. 

Стаття 10 Закону передбачає, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Отже, суб’єкт господарювання може отримати копію звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати.

Нагадаємо нашим користувачам, що документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законодавством строку оскарження її результатів, але не менше 3 років, а для контрольованих операцій - 7 років.

За незбереження первинних документів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених строків до платників застосовуються штрафні санкції відповідно до п.121.1 ПКУ у вигляді штрафу у розмірі 1020 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року застосовано штраф за таке саме порушення, передбачають застосування штрафу у розмірі 2040 грн.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.