вгору
22.06.2022
Нагадуємо нашим читачам, платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абз. першим п. 44.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме:
До того ж, про це зазначено і у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженому наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21: дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Згідно із п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, КЕП уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
При здійсненні операцій з постачання товарів/ послуг платник податку – продавець товарів/ послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти ПН, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 ПКУ).
Передбачена можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної (далі – РК) у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у т. ч. не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг (п. 192.1 ПКУ).
Отже, у разі складання ПН без факту здійснення госпоперації та її реєстрації в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки може скласти РК до неї.
У такому РК:
При цьому у графі 2.1 «код причини» РК зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів), див. рис. 1.
Рис. 1
Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така ПН.
Про це інформує Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.