вгору
23.08.2022
Форма декларації акцизного податку (далі - Декларація), Порядок її заповнення та подання (далі - Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 зі змінами затвердженими наказом Мінфіну від 31.05.2022 р. №151. Докладніше про це ми писали тут.
Декларація складається платником у порядку, встановленому ст. 48 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) і Додатки до неї є її невід’ємною частиною.
Платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт недоплати - заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов’язаний подати (п. 16 розд. ІІІ Порядку):
Якщо після подання Декларації за звітний період платник подає нову Декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку її подання за такий самий звітний період, штрафи, визначені п. 50.1 ПКУ, не застосовуються.
Зазначимо, що Додаток 8 містить шість розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що розділені на графи, до яких заносяться дані про суму податку з відповідних рядків розділів А, Б, В, Г, Д, Е Декларації з нарахованими сумами податку окремо.
! Розділи Декларації заповнюються на підставі відповідних додатків до неї.
Отже, при поданні уточнюючої Декларації подаються додатки, які підлягають уточненню та Додаток 8, в якому зазначаються суми штрафної санкції у розмірі визначеному п. 50.1 ПКУ.
Разом з цим, зазначаємо, що пп. 69.1 підрозд. 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, зокрема:
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 ПКУ, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Про це проінформує Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.
Нагадаємо, що Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” від 15.08.2022 р. № 2500 продовжено строк дії воєнного стану до 21 листопада 2022 року.
Про те, коли подавати декларацію акцизного податку за новою формою, про зміни до форми акцизного податку внесено Мінфіном, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.