вгору

Пом'якшення обмежень для населення та бізнесу від НБУ

Нацбанк пом'якшує низку обмежень для населення та бізнесу, щоб спростити отримання грошової допомоги українцями, збільшити можливості для експорту та імпорту електроенергії, а також забезпечити дотримання прав іноземців щодо медичного обслуговування в Україні. Про це зазначено на сайті НБУ. 

Це пов'язано з тим, що з 29.12.2023 р. набула чинності постанова Правління НБУ від 28 грудня 2023 року № 195 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" 

Так, з 29 грудня 2023 року:   

  • надавачі платіжних послуг матимуть змогу на підставі Довідки про подання документів для оформлення паспорта громадянина України виплачувати грошову допомогу від міжнародних гуманітарних організацій та інших неурядових установ українцям, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Зміни стосуються виплат готівкою в національній валюті України; 

Раніше отримати допомогу можна було лише на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та може бути використаний для укладення правочинів на території України.  

  • надано можливість українському оператору системи передачі електричної енергії (НЕК «Укренерго») перераховувати кошти на користь європейського офісу з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів «Joint Allocation Office» (JAO) за проведення спільного скоординованого розподілу пропускної спроможності; 

Відповідні зміни сприятимуть забезпеченню імпорту електроенергії в достатній кількості в разі пошкодження енергетичної інфраструктури України внаслідок атак з боку росії, а також експорту електроенергії в разі її профіциту в Україні.  

  • доповнено перелік виключень із заборони на проведення видаткових операцій за рахунками резидентів рф та рб, які на законних підставах перебувають на території України, операціями з оплати медичних послуг у закладах охорони здоров’я. 

Про пом’якшення валютних обмежень читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.