вгору

Порядок № 100 щодо обчислення середнього заробітку зазнав змін

КМУ власною постановою від 01.09.2021 р. № 917 (далі – Постанова № 917) вніс зміни до Порядку обчислення середньої заплати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі – Порядок № 100).

Що передбачено?

1. Змінюється порядок врахування премій та інших заохочувальних виплат до розрахунку середньої зарплати (п. 3 Порядку № 100).

Так, суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт.

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

2. При обчисленні середньої заробітної плати, зокрема, не враховуються виплати, пов’язані з святковими датами, та грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків (п. 4 Порядку № 100).

Також Постановою № 917 передбачено, що працівникам, яким у період з 12.12.2020 р. до набрання чинності Постановою № 917 обчислення середнього зарплати будо здійснено відповідно до Порядку № 100 без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, протягом трьох місяців після набрання чинності Постановою № 917 здійснюється перерахунок середньої заробітної плати з урахуванням оновленого п. 3 Порядку № 100.

Постанову № 917 опубліковано в “Урядовому кур’єрі” № 170 від 04.09.2021 р., отже з цієї дати вона набрала чинності.

Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.