вгору

Порядок дій банків у разі зарахування готівкових коштів

Нацбанк ухвалив рішення на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». Відповідне рішення затверджене постановою Правління НБУ “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 60” від 08.04.2022 р. № 69. Про це зазначено на сайті регулятора. Ця постанова діє з 08 квітня 2022 року протягом дії воєнного стану, встановленого в Україні.

Докладніше про впровадження дії воєнного стану читайте тут.

НБУ визначив порядок дій банків у разі зарахування готівкових коштів на рахунки фізосіб на суму понад 400 тис. грн та ненадання документів про джерела походження на запит банку. Відповідний порядок застосовуватиметься протягом дії воєнного стану в Україні.

Так, якщо клієнт не надасть на вимогу банку документи або відомості, необхідні для встановлення джерел походження таких коштів, видаткові операції з цього рахунку будуть обмежені.

У такому випадку з коштами на рахунку можна буде здійснювати лише фінансові операції на підтримку ЗСУ, із зарахування коштів на відповідні рахунки ЗСУ та спеціальний рахунок, відкритий НБУ, на благодійну допомогу на рахунок Мінсоцполітики, відкритий НБУ, а також на придбання облігацій внутрішньої державної позики “Військові облігації”.

Усі інші заходи вживаються банками відповідно до вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.