вгору

Послуги, пов'язані з рухомим майном: що з оподаткуванням ПДВ?

Послуги пов’язані з рухомим майном підлягають оподаткуванню ПДВ, але є нюанси.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (пп. «б» п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)).

Важливо! Від правильного визначення місця постачання послуг залежить, чи є операція з постачання певної послуги об’єктом оподаткування та чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ. Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 ПКУ.

Так, місцем постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, є місце фактичного постачання таких послуг (пп. 186.2.1 ПКУ), а саме:

  • послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг;
  • послуг із проведення експертизи та оцінки рухомого майна;
  • послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання;
  • послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном.

Отже, якщо платник ПДВ постачає послуги, пов’язані з рухомим майном, на митній території України, то такі послуги оподатковують ПДВ на загальних підставах за основною ставкою. А у разі постачання даних послуг за межами митної території України – такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Про це нагадали податківці ДПС у Полтавській області.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

Транспортування, оподаткування ПДВ транспортних послуг