вгору
29.12.2020
Нагадаємо нашим читачам, що платникам ПДВ автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ). Розрахунки з бюджетом у СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого п. 87.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
На рахунок у СЕА ПДВ платника зараховуються кошти:
Формула, за якою здійснюється рахунок реєстраційної суми, визначена п. 200-1.3 ПКУ та п. 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабміну від 16.10.2014 року № 569 (далі – Порядок № 569).
Згідно з п. 19 Порядку № 569 за підсумками звітного (податкового) періоду відповідно до задекларованих у податкових деклараціях з ПДВ результатів діяльності, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової декларації з ПДВ, платником ПДВ проводиться розрахунок з бюджетом.
У разі недостатності коштів на електронному рахунку платника ПДВ для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань платник ПДВ у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує на електронний рахунок необхідні кошти з поточного рахунка.
Таким чином, нормами чинного законодавства не передбачено поповнення платником ПДВ рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ готівкою через касу банку або через термінал самообслуговування, якщо поточний рахунок платника ПДВ заблоковано (арештовано).
Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.17). Також про це повідомила ДПС у Тернопільській області.
Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.