вгору
29.10.2018
Ситуація
Роботодавцем було видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано повідомлення до ДФС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме і писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу відмовився. Які дії роботодавця?
Частиною третьою ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) визначено, що працiвника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.
Нагадаємо, що порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413 (далі – Постанова № 413).
Пунктом 2 додатка до зазначеної Постанови встановлено реквізити, якi дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повiдомлення про прийняття працівника на роботу (тип «початкове» або «скасовуюче»).
Зауважимо, що Постановою № 413 не визначено особливостей подання скасовуючого повідомлення: його подають тоді, коли в цьому виникла потреба.
Також зазначимо, що штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП, застосовуються у разі неподання чи несвоєчасного подання повідомлення про прийняття працівника на роботу лише з позначкою «початкове».
Якщо новоприйнятий працівник не виходить на роботу з якихось причин (наприклад, передумав, знайшов інше місце роботи тощо), роботодавцю необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подати до ДФС скасовуюче повідомлення.
Зверніть увагу, що наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видається на підставі заяви такого працівника або акта про відмову приступити до роботи.
Отже, якщо працівник відмовляється писати заяву на відкликання заяви про звільнення, роботодавцю необхідно:
До відома! У разі якщо працівник з якихось інших причин не вийшов на роботу і не повідомив роботодавця про своє бажання відмовитися від цієї роботи, трудові відносини з ним не припиняються і скасовуюча форма повідомлення не подається.
Про це повідомило ГУ ДФС у Чернівецькій області.
Нагадуємо нашим користувачам, що подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу (J(F)3001001), як з типом «початкове», так і «скасовуюче», зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава).
Додатково читайте у Блозі бухгалтера матеріал «Перевірка з праці: до кого прийдуть в першу чергу та що будуть перевіряти?»