вгору

Працевлаштування фізособи, яка уклала договір про добровільну участь у системі соцстрахування: що з договором?

Відповідно до ч. першої ст. 10 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, є: 

  • особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 ч. першої ст. 4 Закону № 2464, та не належать до платників ЄСВ, визначених пп. 4, 5 та 5-1 ч. першої ст. 4 Закону № 2464, у т. ч. іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (абз. п’ятий ч. першої ст. 10 Закону № 2464); 

Згідно з ч. другою ст. 10 Закону № 2464 особи, зазначені в абз. третьому, п’ятому ч. першої ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Договір), але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату). 

Договір може бути достроково розірваний контролюючим органом, зокрема, у разі набуття застрахованою особою відповідно до Закону № 2464 зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (п. другий ч. восьмої ст. 10 Закону № 2464). 

Отже, у разі набуття фізособою, яка є стороною Договору, впродовж дії Договору, зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, такий Договір достроково розривається контролюючим органом. 

Про це повідомили податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 201.01. 

Також читайте матеріал  Чи може працівник заключити договір про добровільну сплату ЄСВ?