вгору

Право працівника на щорічну відпустку, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим робочим часом

Відповідь на питання - чи має право працівник на щорічну відпустку, коли з ним укладено трудовий договір із нефіксованим робочим часом - надали фахівці Східного міжрегіонального управління Держпраці. 

Так, під час воєнного стану виконання роботи на умовах нефіксованого робочого часу не тягне за собою обмежень обсягу трудових прав працівників

Тобто, щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, відлік якого починається з дня укладення трудового договору.

Особам віком до 18 років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки (наприклад – педагогічні працівники).

Нагадаємо, що трудовий договір з нефіксованим робочим часом - це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених ст. 21-1 КЗпП.

Надання щорічної основної оплачуваної відпустки тривалістю 24 календарних дні протягом дії воєнного стану передбачена ст. 12 Закону № 2136.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.