вгору

Правонаступництво при зміні власника: законопроект від Уряду

Кабмін підтримав законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах». Таке рішення було прийнято на засіданні Уряду 25 листопада 2022 року. Зазначений законопроект зареєстровано у ВРУ 29.11.2022 р. № 8244.

Законопроектом визначається правонаступництво у трудових відносинах, яким є продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), зміни власника майна або його частин, що використовуються роботодавцем-фізичною особою у підприємницькій діяльності.

https://lh5.googleusercontent.com/N2jEALBSLgMoWuhH3J-6Jh7-tAyE2NYS_QqnO7bNtCblnuQoFd8sBkgh0VJFpXp2qZUsnBXDhNBTFQEqIK0FQiQf-_uIL0UftghLCqGnnZZp5h46pRif-CI95U3fa4Q5KQvjqwVcEnSl85v9o1ptOGl2gGm1tKQUF_soMxqu6ipj3f0YPlvnw-NW9MP-9w У разі такого правонаступництва трудові відносини працівників продовжуються із правонаступником.

Також законопроектом встановлюється обов’язок роботодавця продовжувати дію трудового договору у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі, а також інформування роботодавцями працівників та їх представників про:

  • дату (орієнтовну дату) та причини правонаступництва;
  • правові, економічні (технологічні, структурні) та соціальні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, а також дії, які впливатимуть на трудові права працівників.

Крім того, передбачено, що правонаступник зобов’язаний письмово або в електронній формі надати працівникам та їх представникам зазначену вище інформацію не пізніше ніж за десять робочих днів до початку дій, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників.

Законопроектом визначається можливість працівників та їх представників ініціювати консультації з роботодавцем щодо причин прийняття рішення про правонаступництво та його правових, економічних та соціальних наслідків для працівників, а також заходів, які планується запровадити для уникнення цих наслідків чи їх пом’якшення.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.