вгору

Про майновий стан звітуємо за новою формою

З 1 січня 2022 року вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка затверджена наказом Мінфіну від 17 грудня 2020 року № 783 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» (далі – Наказ № 783).

Нагадаємо, що нова форма Декларації передбачає об’єднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії (далі – КІК).

Крім того, форма декларації доповнена новими додатками:

1) ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3 – для платників ЄСВ - самозайнятих осіб (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які сплачували добровільні внески, передбачені договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

2) КІК – для платників, у яких виникає обов’язок декларувати прибутки КІК відповідно до п. 170.13 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зверніть увагу! Протягом перехідного періоду встановлені особливості застосування положень про оподаткування прибутку КІК (п. 54 підрозділу Х Перехідних положень ПКУ). Так, першим звітним (податковим) роком для звіту про КІК є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – звітний період, що розпочинається у 2022 році).

Таким чином, за звітний період 2021 рік фізичні особи – платники податку додаток до податкової декларації КІК не заповнюють та не подають.

Про це зазначили фахівці ДПСУ.

Нова форма Декларації з новими додатками вже доступна користувачам програми M.E.Doc (оновлення 11.02.063). Тож слідкуйте, щоб не пропустити.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.