вгору

Продаж алкоголю та тютюнових виробів за бартером: що з акцизним податком?

Податківці роз’яснили особливості сплати акцизного податку у разі продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах бартеру.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР у разі продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах бартерних (товарообмінних) операцій або інших операцій, що не передбачають їх оплати в грошовій формі, у т. ч. векселями чи іншими видами боргових зобов’язань, покупець (отримувач) підакцизної продукції зобов’язаний здійснити сплату суми акцизного податку, включеного до ціни продукції, а також ПДВ, нарахованого на таку ціну, виключно у грошовій формі. У такому ж порядку здійснюється оплата вартості виготовлення (переробки, обробки) підакцизної продукції на давальницьких умовах.

Отже, при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах бартерних (товарообмінних) операцій сплата акцизного податку як складової частини ціни продукції, нарахованого на таку ціну, передбачена виключно в грошовій формі.

За частину ціни підакцизної продукції покупець може розрахуватися товаром, а за іншу частину (акциз) повинен перерахувати на рахунок продавця – платника акцизного податку кошти. Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку при продажу (інших видах відчуження) алкогольних напоїв у межах бартеру виникають за першою з подій, незалежно від того, що одна частина ціни продукції продається за бартером, а інша – за кошти. Головною умовою є або відвантаження (передача) продукції покупцю, або надходження за неї коштів на рахунок продавця – платника акцизного податку.

Про це повідомило Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Аналогічну відповідь розміщено і на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.06.

Про строки сплати акцизного податку читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.