вгору

Реабілітація за кошти ФСС: особливості

За повідомленням ФСС, з червня відновлено направлення українців на реабілітаційне лікування, яке було вимушено призупинено після початку повномасштабного вторгнення рф.

Звертаємо увагу, пройти реабілітацію за кошти ФСС можуть усі застраховані особи, для яких лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, де вони перебувають, визначена така потреба.

Направлення на реабілітаційне лікування за кошти Фонду здійснюється зі стаціонару лікарні.

Особливості проходження реабілітації за кошти ФСС – в інфографіці.

Реабілітація застрахованих осіб за кошти ФСС

До відома! Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі Закон № 1105) одним з видів матеріального забезпечення та соцпослуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є оплата лікування та/або реабілітаційної допомоги у відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105).

Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі здійснення санаторно-курортного лікування надається застрахованій особі, якщо тривалість щорічної (основної та додаткової) відпустки недостатня для лікування та проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

Застрахованій особі, яка направляється для надання реабілітаційної допомоги до відділень санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару закладу охорони здоров’я або реабілітаційного закладу, відділення, підрозділу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку) у розмірах, встановлених цим Законом (абз. другий ч. 10 ст. 22 Закону № 1105).

Докладніше про страхові виплати тут.