вгору

Розмір відшкодування витрат на поховання у разі смерті від нещасного випадку на виробництві – 10406 грн

15.11.2023 р. набрала чинності Постанова правління ПФУ «Про розмір, процедуру проведення та обліку витрат на поховання та пов’язаних з цим ритуальних послуг у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання» від 30.08.2023 р. № 34-1 (далі – Постанова № 34-1). 

До відома! До набрання чинності законодавчої норми розмір витрат на поховання встановлювався окремо для кожного регіону України. Наприклад, по Вінницькій області він складав 6190 грн. Сьогодні ж визначено єдиний розмір відшкодування витрат на поховання на рівні 10406 грн. 

За повідомленням ПФУ, для отримання такої допомоги рідним загиблого чи іншій особі, яка здійснила поховання, необхідно звернутись із заявою до будь-якого сервісного центру ПФУ. Відшкодування витрат на поховання проводяться шляхом зарахування на поточний банківський рахунок заявника. Перерахування коштів здійснюється централізовано Пенсійним фондом України. 

Якщо фактичні витрати на поховання та пов’язані з цим ритуальні послуги є нижчими за розміри, установлені Постановою № 34-1, виплата проводиться за фактичними витратами. При цьому кошти, що залишилися невикористаними на конкретний вид ритуальної послуги, не можуть бути використані на іншу ритуальну послугу.