вгору

Розрахунок коригування до податкової накладної, складеної іншою філією: чи можливо?

20.05.2020

Держава: звітність та податки

Податківці роз’яснили, чи може філія або структурний підрозділ платника ПДВ, яким делеговано право складання податкових накладних (далі – ПН), скласти розрахунок коригування до ПН,яка була складена іншою філією або структурним підрозділом такого платника.

Відповідно до п. 201.8 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники цього податку в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ.

Згідно з п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307(далі – Порядок № 1307), якщо не зареєстровані платниками ПДВ філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання ПН. Для цього платник податку повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий цифровий номер. Про це він має  письмово повідомити ДПС за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку, додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу). Це передбачено пп. «г» п. 201.1 ПКУ.

Отже, філія або структурний підрозділ платника ПДВ, яким делеговано право складання податкових накладних, не має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена іншою філією або структурним підрозділом такого платника.

Відповідь розміщена на Загальнодоступному Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 101.15.

Про те, як відкоригувати податкову накладну без факту здійснення господарських операцій та яким чином зберігати та надавати для перевірки електронні ПН та РК читайте у Блозі бухгалтера, у розділі Інформер програми M.E.Doc. Також приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу.